HomeSakramenty ŚwięteKomunia Święta

Komunia Święta

Komunia Święta 2008 rok

Są tacy, dla których ten temat jest ważny

W bieżącym roku szkolno-katechetycznym 51 dzieci przygotowuje się do przystąpienia do Sakramentu Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej. Jako duszpasterze zdajemy sobie sprawę z tego, o czym tak często przypomina Kościół, że przygotowanie do Sakramentów Świętych powinno być całościowe, że nie może nie być związane z rodziną (w przypadku dziecka przygotowującego się do I Komunii Św.), która jest pierwszym „Kościołem” dla młodego człowieka. Dlatego też przygotowanie do przyjęcia przez dziecko Sakramentu obejmuje także rodzinę. W ramach rocznego przygotowania mają w naszej parafii miejsce comiesięczne spotkania z rodzicami dzieci klas drugich poprzedzone wspólnym przezywaniem Mszy Świętej. W ramach tychże spotkań rodzice wraz ze swoimi dziećmi animują wspomnianą Liturgię Eucharystyczną, zgodnie z przyjętymi wcześniej zasadami organizacyjnymi. W trakcie rocznej formacji mają miejsce także nabożeństwa okolicznościowe, podczas których dzieci są wdrażane w życie Kościoła i otrzymują to, do czego w tym życiu będą się odnosić.
We wrześniu miało miejsce pierwsze ze spotkań, podczas którego omówione zostały podstawowe sprawy związane z przygotowaniem dzieci i ich rodzin do wewnętrznego przeżycia tej Uroczystości. Wybrani zostali rodzice – świeccy koordynatorzy ds. organizacyjnych.
1 października odbyło się drugie spotkanie dla rodziców i dzieci. Podczas Mszy Świętej, której przewodniczył Ks. Proboszcz – Kazimierz Trelka, poświęcone zostały różańce Święte, które następnie Ks. Proboszcz przekazał rodzicom, a ci sposób uroczysty wręczyli je własnym dzieciom. Była to Eucharystia ważna dla całej parafii. Następnie dzieci przygotowujące się do I spowiedzi i Komunii Świętej, wraz ze swoimi rodzinami i ze wspólnotą parafialną uczestniczyły w Pierwszym tegorocznym nabożeństwie październikowym.

Wręczenie różańców

Kolejne planowane spotkania formacyjne dla rodziców i uczniów z klas drugich:
• W drugim tygodniu listopada
• 8 grudnia - przekazanie medalika NPNMP
• W tygodniu poprzedzającym ferie (styczeń)
• Luty – rozpoczniemy czas bezpośredniego przygotowania do I Spowiedzi i Komunii Świętej
• Marzec – przekazanie książeczki pierwszo-komunijnej
• Kwiecień
• Maj – spotkanie organizacyjne poprzedzające sprawy komunijnej

Podczas wspomnianych spotkań podejmowane są tematy dotyczące spraw naszej wiary, i tak:
• „Wiara w Boga”
• „Modlitwa”